Ingenjören nominerad till flera priser

Ingenjören är nominerad i tre klasser inför Fackförbundspressens dag den 23 april.

Ingenjören är nominerad i tre klasser inför Fackförbundspressens dag den 23 april.

Omslag5Ingenjörens reporter Karin Virgin är nominerad i kategorin ”Bästa berättande text” för sitt porträtt av Christoffer Lindhe i Ingenjören nr 5 2013 (omslag till vänster). Anna Simonsson, fotograf och Ingenjörens bildredaktör, är nominerad i kategorin ”Bästa foto” för inledningsbilden till samma jobb. Läs hela reportaget från sidan 48 i numret.

Ola Carlsson är nominerad i kategorin ”Bästa redigering” för ”Mot alla odds”, som publicerades i Ingenjören nr 3 2013 (omslag till höger). Läs hela reportaget, från sidan 28 i numret.Omslag3-13_160px(1)

Vilka som vinner Fackförbundspressens priser kommer att stå klart på Fackförbundspressens dag den 23 april, som äger rum i Lärarnas hus i Stockholm.

Redaktionen

Lämna en kommentar

Senaste nytt

Mest läst i år: Lön, examen, övervakning och autism

Mest läst i år: Lön, examen, övervakning och autism

Av de 30 mest lästa artiklarna på Ingenjören hittills under 2025 handlar många om lön. Men också att övervakning på jobbet är vanligare än vi tror, vad det kostar att sjukskriva sig och hur man inkluderar kollegor med autism och adhd.
Fler artiklar